AVATAR

ZÁZRAČNÝ SVĚT

22. 7. - 2. 8. 2016

MEZINÁRODNÍ ČESKO-SRBSKÝ TÁBOR

22. 7.  - 2 . 8. 2016

Ochoz u Konice

 

 

„Důlní společnost vyzývá všechny silné pozemšťany na průzkumnou misi na měsíc Pandora spojenou s těžbou vzácného minerálu, který se nachází pouze zde. Seberte veškerou odvahu a vyrazte do těžko představitelného světa v samotném nitru planety Pandora. Střetnete se s naprosto odlišnou civilizací mírumilovného rodu Na´vi, žijícího v souladu s divukrásnou přírodou. Objevte společně se svým týmem nejlepší cestu, jak využít bohatství, které Pandora nabízí. Ale pozor! Cesta k těmto nevyčíslitelným pokladům není tak jednoduchá. Ocitnete se na planetě, kde na vás číhají prehistoričtí predátoři a vše se řídí naprosto jinými zákony. Pokud však dosáhnete cíle, otevře se vám svět přesahující hranice vaší fantazie. Tradiční mezinárodní česko-srbský tábor. V ceně je zahrnuta doprava, strava, ubytování a materiál na činnost.“

PRO ODVÁŽNÉ HRDINY A HRDINKY OD 10 - 16 let!

TÁBOR JE POŘÁDÁN VE SPOLUPRÁCI S DOMEM DĚTÍ A MLÁDEŽE OLOMOUC, KTERÝ JE TAKÉ ZODPOVĚDNÝM ORGANIZÁTOREM

PROČ S NÁMI

PŘED TÁBOREM

Ještě před vypuknutím samotného tábora budeme informovat nejen rodiče o všech důležitých pokynech, ale hlavně děti, které obdrží sérii motivačních zpráv, videí a úkolů.

12 LET ZKUŠENOSTÍ

Tábor je organizován zkušenými instruktory s mnohaletou praxí, kteří se kromě pomáhání svým mladším kolegům v České republice i Srbsku sami dále věnují osobnostnímu rozvoji mládeže v mezinárodním měřítku.

VÍCE NEŽ TÁBOR

Tábor je součastí Mezinárodní Akademi HEPY, která je zaměřena na dlouhodobou udržitelnost práce s mládeží a nabízí možnost účasti na dalších kurzech, či vzdělávacích mezinárodních akcí.

MEZINÁRODNÍ TÝM

Tábor je cíleně připravován mezinárodním týmem instruktorů, kteří se připravují na tento tábor na speciálním školení, které proběhne v dubnu 2016 s cílem tvorby celého programu.

ROZVOJOVÉ HRY

Připravili jsme pro vás nejen staré dobré osvědčené hry, ale i úplně nové táborové hry vyzkoušené a doladěné na přípravném soustředění instruktorů!  To vše zabaleno do napínavého příběhu!

v

CIZÍ JAZYKY JINAK

Přinášíme nejen nová přátelství, ale i nenucené poznávání a učení cizích jazyků. Ve formě zábavných her se děti naučí nová slovíčka a převedou je hned do praktické komunikace s svými vrstevníky ze Srbska.

KVALITNÍ A DOBRÁ STRAVA

Veškerý intenzivní program stojí děti spoustu energie. Nesmí tedy chybět pravidelná a vydatná straa, které se na táboře dočkají 5x denně.

p

PRAVIDELNÉ INFORMACE Z TÁBORA

O všech novinkách, či doplňujících informací ať už organizačního či programového charakteru vás budeme pravidelně informovat skrze e-mail, či sociální sítě.

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

Táborová základna se nachází v Ochoze u Konice a je vzdálena zhruba 35 km od Olomouce. Děti spí po dvou ve stanech s podsadou. Pro děti je doporučeno přivézt si vlastní spací pytel, v případě, že nemají, je možno si „spacák“ zapůjčit na místě z materiálních rezerv DDM Olomouc.

Na děti čeká pravidelný stravovací režim sestávající ze tří hlavních jídel a dvou svačin denně. Samozřejmostí je neustálý přístup k teplým či studeným nápojům (dle počasí).

Naším partnerem a zodpovědným organizátorem táboru je krajské školské zařízení Dům dětí a mládeže Olomouc, které má s pořádáním pobytových akcích pro děti a mládeže více než bohaté zkušenosti. Tábor splňuje všechny bezpečnostní, hygienické a legislativní požadavky.

Členové mezinárodního instruktorského týmu prošli dvěma týdny speciálního školení zaměřeného na přípravu a realizaci tohoto táboru.

 

Děti během her aktivně poznávají okolí táborové základny. Mimo to, dle počasí,  vyrážíme jednou či dvakrát na venkovní koupaliště Stražisko, kde máme pro děti připravený program v bazénu i v areálu koupaliště.

Pravidelně také vyrážíme v rámci programu do blízké Konice, kde mají děti možnost nakoupit si různé drobnosti.

Těší se na vás mezinárodní instruktorský tým, který se na tento tábor společně připravuje již od října. Během této přípravy absolvovali dva společné týdenní kurzy, kde připravovali celý koncept a program tábora.

 

 

Program je tématicky inspirován příběhem světem ze známého filmu AVATAR. Základní linku tábora určuje celotáborová hra (CTH). Mimo CTH čeká na děti spousta dalších her (včetně nočních), soutěží a workshopů u kterých se budou bavit, lépe poznávat své nové kamarády a formou hry se zlepšovat v angličtině.

Angličtina je do programu nasazena nenásilnou formou tak, aby děti k jejímu používání nebyly násilně nuceny, ale motivovány. Rozhodně se nemusíte bát, že by vaše dítě zůstalo stranou, protože se nedokáže domluvit. Máme pozitivní zkušenosti s účastí dětí anglicky takřka nemluvících stejně jako s pokročilými angličtináři. Velmi tomu napomáhá i pomocná česko-srbská komunikace, protože srbština je češtině velmi podobná a spoustu základních slov a výrazů je téměř shodných v obou jazycích.

Aktuální dramaturgii programu volíme vždy dle aktuálního fyzického stavu dětí a počasí a vězte, že děti se rozhodně nudit nebudou!

Naším partnerem a zodpovědným organizátorem je Dům dětí a mládeže Olomouc, on-line PŘIHLÁŠKU na tábor vyplňte na jejich internetových stránkách. Dále se již stačí řídit instrukcemi, které vám přijdou na váš e-mail. Pokud máte nějaké další dotazy, obraťte se na nás, rádi vám je zodpovíme. E-mail: avatar@hepy.cz, pro organizační záležitosti kontaktujte hlavní vedoucí Zuzanu Trizmovou na e-mail ddm@ddmolomouc.cz, či na tel. +420 731 444 441.

SKVĚLÝCH DNŮ

DĚTÍ

MÁM ZÁJEM O TÁBOR

Neváhejte nás pro další informace kontaktovat na avatar@hepy.cz

Pro organizační záležitosti kontaktujte hlavní vedoucí Zuzanu Trizmovou na ddm@ddmolomouc.cz, nebo telefonním čísle 731 444 441

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI TÁBORA

EXPEDICE PANDORA STARTUJE ZA

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

 MÍSTO KONÁNÍ - OCHOZ U KONICE

Ochoz u Konice