CO SE AKTUÁLNĚ DĚJE

 

UNIKÁTNÍ ČESKO-SRBSKÝ ZÁŽITKOVÝ KURZ PRO TY, KTEŘÍ SE NEBOJÍ ZKOUŠET NOVÉ VĚCI

ZAPOJ SE!

 

15.6.2016

V termínu 11.-18.8.2016 se uskuteční v srbské Hajdučici unikátní zážitkový kurz TIME MACHINE. Je to projekt, kde skrze bohatý program dostaneš šanci poznat nové prostředí, nové přátele, nové kultury, sám sebe a to, jak se v tomto prostředí dokážeš pohybovat a efektivně se zapojit. Na kurzu nás čeká spoustu zábavného programu, poznávání místních specifik, jídla, tradic, zajímavých míst, ale i společná práce na vlastním malém projektu, který přímo na místě zrealizujeme. Kurz TIME MACHINE je projekt, který vzešel z dvanáctileté česko-srbské spolupráce v oblasti organizování zážitkových aktivit. Cílem této spolupráce je v rámci Mezinárodní akademie HEPY předat české znalosti, dovednosti a zkušenosti z této oblasti svým srbským partnerům. Součástí této spolupráce je i nově vybudované centrum volného času v srbské Hajdučici, kde také tento kurz proběhne. Jedno z nej tohohle kurzu je také to, že to bude první podobná akce v nově dokončeném centru a historicky druhá podobná akce v Srbsku vůbec (první jsme realizovali již v roce 2008). Více informací o kurzu se dozvíš zde.

Více o širších souvislostech a Mezinárodní akademii HEPY se dozvíš na těchto webových stránkách.

Zaujali jsme tě? Chceš se něco nového naučit? Nebojíš se intenzivního programu, nových zážitků a netradiční mezinárodní zkušenosti? Potom hned teď pošli přihlášku na tomas.klein@hepy.cznebo vyplň kontaktní formulář níže.

 

Chci se přihlásit na kurz TIME MACHINE v termínu 11.-18.8.2016

7 + 7 =

 

BLÍŽÍ SE ČTVRTÝ KURZ MEZINÁRODNÍ AKADEMIE HEPY

ZAPOJ SE!

 

1.3.2016

Doplňovací výběrové řízení!

V termínu 17.-24.4.2016 se uskuteční v Ochoze u Konice v pořadí čtvrtý kurz zážitkově-vzdělávacího projektu Mezinárodní akademie HEPY. Kurz je zaměřen na přípravu dvou mezinárodních instruktorských týmů k organizaci česko-srbských táborů v létě 2016. V rámci týdne nás čeká experimentální zážitkový minikurz 24 HODIN, na jehož příkladě si mimo jiné ukážeme efektivní přípravu a organizací na kurzu/táboře/akci tak, aby vše probíhalo bez prodlev a zádrhelů. Dále budeme v česko-srbských týmech především trénovat efektivní spolupráci a komunikaci a nabírat zásobu nových aktivit a her.

Více o širších souvislostech a Mezinárodní akademii HEPY se dozvíš na těchto webových stránkách.

Kurz je ze 100% financován z programu Erasmus+.

Zaujali jsme tě? Chceš se něco nového naučit? Nebojíš se intenzivního programu, nových zážitků a netradiční mezinárodní zkušenosti? Potom pošli přihlášku co nejdříve na info@hepy.cznebo vyplň kontaktní formulář níže. Projekt je výběrový, proto ti po přihlášení zašleme k vyplnění dotazník a posléze případně potvrdíme, že jsi byl vybrán.

 

Chci se přihlásit na kurz Mezinárodní akademie HEPY v termínu 17.-24.4.2016

14 + 7 =

 

PROBĚHL TŘETÍ KURZ PROJEKTU MEZINÁRODNÍ AKADEMIE HEPY

 

23.11.2015

V termínu 8.-15. listopadu se v malebné krajině Rychlebských hor uskutečnil již třetí kurz česko-srbského vzdělávacího projektu Mezinárodní akademie HEPY. Tematicky byl kurz zaměřen především na problematiku projektového managementu a marketingu při přípravě a organizaci volnočasových aktivit pro děti a mládež. Smíšená skupina účastníků z České republiky a srbské autonomní oblasti Vojvodina ihned prakticky využila všechny nově získané poznatky při plánování dvou česko-srbských táborů pro děti a mládež, které se uskuteční v létě 2016 - každý v jedné ze zmíněných zemí. Zatímco mezinárodní tábor v České republice je již tradiční akcí, tábor v Srbsku bude historicky první akcí svého druhu ve Vojvodině, potažmo v celém Srbsku. Kvalitu a relevanci programu v oblasti projektového managementu a marketingu se povedlo zajistit díky odborníkům z praxe, kteří mají zároveň blízko k organizaci volnočasových aktivit pro děti a mládež, protože se jí aktivně věnovali, či stále ještě věnují. Účastníci tak mohli například čerpat ze znalostí a zkušeností Michala Pavlíka, vedoucího velkoobchodu Helia Trade a Filipa Dřímalky, zakladatele a lektora firem Know How Klub a EF1 Marketing & management.

Projekt Mezinárodní akademie HEPY pokračuje školicím kurzem v dubnu 2016, kde se česko-srbská skupina účastníků pod vedením zkušených lektorů zaměří na perfektní zvládnutí a organizaci programu a celkového průběhu mezinárodních táborů. Inspiraci účastníkům přinese autorský zážitkový program 24 HODIN, kterým bude dubnový kurz zahájen. Celý projekt Mezinárodní akademie HEPY pokračuje až do konce roku 2016 a jeho hlavním cílem je udržitelný rozvoj práce s mládeží v Srbsku a posílení česko-srbských společenských i ekonomických vazeb.

Projekt připravuje a realizuje nezisková organizace H.E.P.Y. o.s., partnery projektu jsou Červený kříž Plandiště (Srbsko), Olomoucký kraj, Univerzita Palackého v Olomouci a Dům dětí a mládeže Olomouc. Finančně projekt pomáhá zajistit program ERASMUS+.

 

ZAPOJ SE DO MEZINÁDNÍ AKADEMIE HEPY - DOPLŇOVACÍ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ PRO TŘETÍ KURZ

1.11.2015

V termínu 8.-15.11.2015 se uskuteční v Černé Vodě třetí kurz zážitkově-vzdělávacího projektu Mezinárodní akademie HEPY zaměřený na projektový management a marketing. Nabízíme i tobě zažít spolu s dalšími 19ti účastníky z České republiky a Srbska sedm dní plných nových informací, her, drilu, ale zároveň výzev co umíš a jsi schopen/schopna dokázat. Staň se součástí týmu, který v létě 2016 dokáže úspěšně zorganizovat projekt mezinárodního kurzu/táboru (jakkoliv chceš) v České republice i v Srbsku.

Více o kurzu se dozvíš zde. Více o širších souvislostech a Mezinárodní akademii HEPY se dozvíš na těchto webových stránkách.

Kurz je financován z programu Erasmus+.

Pokud tě nabídka zaujala, nezapomeň poslat přihlášku co nejdříve, nejpozději však do 5. 11. 2015 na info@hepy.cznebo vyplň kontaktní formulář níže.

Účast na kurzu předpokládá i zapojení do navazujících aktivit (navazující kurzy, tábory) v rámci systému Mezinárodní akademie HEPY.

 

NA KURZU S NÁMI BUDOU PRACOVAT

Díky DAP Services si vyzkoušíme unikátní metodu diagnostiky týmových a sociálních rolí včetně interpretace!

Špičkoví lektoři Know-how-klubu nám zážitkovou metodou pomůžou proniknout do tajů projektového řízení a moderních forem marketingu.

Filmařský i pilotní štáb Copterfilms nám během workshopů vysvětlí praktické zákonitosti reklamních klipů a snad i pomůže natočit vlastní spot.

Chci se přihlásit na kurz mezinárodní akademie HEPY v termínu 8.-15.11.2015

4 + 13 =

PROBĚHL PRVNÍ KURZ PROJEKTU MEZINÁRODNÍ AKADEMIE HEPY

10.11.2014

V termínu 19.-26. října se v malebné krajině Hrubého Jeseníku a zčásti také v prostředí historického centra Olomouce uskutečnil první kurz česko-srbského vzdělávacího projektu „Mezinárodní akademie HEPY“. Kurzu se zúčastnilo deset mladých lidí z Olomouckého kraje a deset mladých lidí z partnerského regionu Autonomní oblast Vojvodina v Srbsku. V průběhu kurzu účastníci poznali své vrstevníky z partnerské země, zážitkovou formou si navzájem představili specifika svých kultur a vyzkoušeli si, jaké je komunikovat a pracovat na skutečných projektech v mezinárodním týmu. Nově nabyté dovednosti a zkušenosti využili ve čtvrtek při simulované mezinárodní záchranné operaci, která vrcholila na Pradědu. V pátek se účastníci setkali s hejtmanem Olomouckého kraje Ing. Jiřím Rozbořilem, pro něhož si připravili speciální program, jehož součástí byla i diskuze na téma budoucí spolupráce České Republiky a Srbska v oblasti práce s mládeží. V sobotu účastníci nachystali v historickém centru Olomouce bohatý program pro veřejnost, kdy společně zpívali české, srbské i anglické písničky, či učili zájemce tradiční srbské a české tance. Projekt „Mezinárodní akademie HEPY“ pokračuje školicím kurzem v dubnu 2015, kde se stejná skupina účastníků bude společně učit, jak pracovat s dětmi a mládeží pomocí metod neformálního vzdělávání, aby si vše, co se naučili, ověřili v létě stejného roku v praxi při realizaci tradičních česko-srbských táborů. Celý projekt „Mezinárodní akademie HEPY“ pokračuje až do konce roku 2016 a jeho hlavním cílem je udržitelný rozvoj práce s mládeží v Srbsku a posílení česko-srbských společenských i ekonomických vazeb.

Projekt připravuje a realizuje nezisková organizace H.E.P.Y. o.s., partnery projektu jsou Červený kříž Plandiště (Srbsko), Olomoucký kraj a Univerzita Palackého v Olomouci. Finančně projekt pomáhá zajistit program ERASMUS+.

Další zprávy o projektu v médiích např. zde:

http://www.kr-olomoucky.cz/hejtman-se-setkal-se-srbskymi-a-ceskymi-studenty-aktuality-3752.html

http://www.radostzpohybu.cz/general/Article.aspx?id=4363

 c
c
 c

EXPERIMENTÁLNÍ ZÁŽITKOVÝ KURZ 2014

25.9.2014

POZOR: UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK UKONČENA!

V termínu 19.-26.10.2014, se uskuteční v Jeseníkách první kurz zážitkově-vzdělávacího projektu Mezinárodní akademie HEPY. Nabízíme i tobě zažít neskutečných 7 dní spolu s dalšími 20ti účastníky. Více informací zde.

Nezapomeň poslat přihlášku do 5. 10. 2014 na info@hepy.cznebo vyplň kontaktní formulář níže.

 

 INSTRUKTORSKÝ TÝM

ADÍK

ADÍK

Mgr. Adéla Dvořáčková

Studentka Ph.D. programu se zaměřením na klíčové kompetence v zážitkově-pedagogickém vzdělávání (FTK UPOL). Projektová manažerka ve vzdělávací společnosti Project Education. Organizátorka řady projektů v PŠL (Život je gotickej, ZIK, Expedice Apalucha, Wifics).

Životní heslo: RADĚJI MÍŘIT KE HVĚZDÁM A NETREFIT, NEŽ MÍŘIT DO KOPY HNOJE A TREFIT!

ONDRA

ONDRA

Ondřej Chmela

Již při studiu oboru Rekreologie na FTK UP Olomouc působil jako projektový manager u společnosti Project Education. Aktivně se věnuje networkingu a rozjíždí své vlastní podnikání v oblasti architektury zahrad. Umí tři bojová umění. Svůj volný čas rád tráví prací.

Životní heslo: JEDEME BOMBY!

DEIV

DEIV

Mgr. David Prycl

Absolvent FTK UP Olomouc, obor Rekreologie a zároveň jeden ze zakladatelů experimentálního zážitkového projektu Muzikál. Dlouhodobě působí jako externí lektor u společností Project Education, Royal Event a další. Je zakladatelem spolku Hepy a jeho Mezinárodní akademie.

Životní heslo: UKÁZANÁ PLATÍ!

KLAJNOS

KLAJNOS

Mgr. Tomáš Klein

Absolvent FTK UP, obor Rekreologie. Zakladatel a oficiální strojvedoucí neziskovky HEPY, nadšený organizátor domácích i mezinárodních experimentálních zážitkových kurzů (Ke kořenům, 24 hodin a další) a mnohých jiných mimoškolních aktivit, externí lektor Project Education.

Životní heslo: ZNOVU A LÉPE!

PREZENTUJEME V NOVÉM SADU

26.8.2014

HEPY reprezentuje Olomoucký kraj v Novém Sadu

V termínu 17.-22.8. se v Novém Sadu (autonomní oblast Vojvodina, Srbsko) konala tradiční Letní škola AER (AER Summer Academy). Letní školy AER se zúčastnilo více než 140 účastníků zastupujících 37 regionů z celkem 20 zemí. Za Olomoucký kraj jsme lektorsky vedli devadesátiminutový workshop s názvem „Identity building in a multicultural environment“, během kterého jsme prezentovali projekty a aktivity zaměřené na udržitelný rozvoj práce s mládeží, jež jsme realizovali a realizujeme v rámci rozvojové spolupráce Olomouckého kraje a autonomní oblasti Vojvodina.

V médiích se tato akce objevila například zde:

http://www.skupstinavojvodine.gov.rs/Vesti.aspx?id=4622&s=vesti&j=SRL

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/vise-od-sto-ucesnika-na-letnjoj-akademiji-skupstine-evropskih-regiona_511374.html

 

SCHVÁLENÝ PROJEKT ERAZMUS+

23.8.2014

Schválený projekt v programu Erazmus+

„Mezinárodní akademie pro neformální vzdělávání a projektový management“

Dne 23.8.2014 jsme obdrželi zprávu která nás velice potěšila!. Evropská unie nám schválila 2 letý projekt s názvem „Mezinárodní akademie pro neformální vzdělávání a projektový management“. Projekt se týká dvou zemí ČR a Srbska a má za úkol ve 3 kurzech seznámit a proškolit účastníky ze dvou zemí v principech neformálního vzdělávání, projektovém managementu atd. První kurz by měl proběhnout již v říjnu 2014 v ČR.

Oficiální výsledky schválených projektů zde:

http://www.naerasmusplus.cz/file/760/vysledky-ka1_r2_web-pdf/

 

fasdfdsf